Kadınlar Yarını Bugünden Konuştu

21 Haziran 2014

Çanakkale Belediyesi’nin 2015/2019 Stratejik Planı Hazırlık Çalışmaları dış paydaş toplantıları kapsamında kadın gözüyle Çanakkale konuşuldu. Yoğun bir katılımın olduğu toplantıda, kentteki çalışma ve faaliyetler masaya yatırıldı.

18 Haziran Çarşamba günü Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Belediye Meclis Üyeleri Celal Karakaş, Rebiye Ünüvar, Bilge Şimşek, Birten Sarıbaş, Emine Kardelen ve Mustafa Doğan, sivil toplum kuruluşlarının kadın üye ve temsilcileri, CHP ve MHP Kadın Kolları temsilcileri, ÇOMÜ Kadın Çalışmaları Merkezi temsilcileri, sendika temsilcileri, Kent Konseyi yürütme kurulu ve Mahalle Meclisleri temsilcileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda kent gönüllüsü kadın katıldı.

Kent yaşamına ve yönetimine dair katılımdan çevreye, çocuk oyun parklarından bitkisel atık yağlara, turizmden bebek evlerine pek çok konunun ele alındığı toplantıda kadınlar, yerel yönetim tarafından yürütülen çalışmaları da değerlendirdi. Çanakkale Belediyesi’nin dezavantajlı kesimlere yönelik çalışmaları, çevreye duyarlı projeleri, kadınların yönetime dahil edilmesi, kadın-erkek eşitliğine önem verilmesi, alt ve üst yapı çalışmalarına verilen önem ve yürütülen hizmetlerde siyasi görüş farklılığının gözetilmemesini olumlu bulduklarını dile getiren katılımcılar, aynı zamanda Stratejik Plana katkı sağlayacak görüş ve önerilerini de sundu.

Mevcut duruma ilişkin görüş alışverişlerinin yapıldığı toplantının son ayağı 01/07/2014, saat 10:00′ da Belediye Meclis Salonunda yapılacak. Bu çalışma ile katılımcıların önümüzdeki yıllarda proje ve faaliyetlere ilişkin görüş ve önerileri alınacak.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir