Kadınların ‘Parkımıza Dokunmayın’ Eylemi Sürüyor

18 Temmuz 2010

Çanakkale?nin Çan ilçesinde Karşıyaka Mahallesi Devlet Hastanesi yanında bulunan park yerine cami yapılmasına karşı çıkarak imza kampanyası başlatan mahalle sakini kadınların eylemi devam ediyor.

Çan Belediye Meclisinde alınan karar sonucu cami alanı olarak konumu değiştirilen Novaci Parkında daha önce oturma eylemi düzenleyen ve imza kampanyası başlatarak 157 imza toplayan kadınlar, cami yapılmasına karşı olmadıklarını belirtirken, çevrelerinde bulunan yeşil alan ve parkın korunarak caminin daha yukarıda ve daha müsait olan üst taraftaki araziye yapılmasını istedi. Yaşadıkları çevredeki tek parkın kendileri için çok önemli olduğunu belirten mahalle sakinleri adına İçişleri Bakanlığı?na dilekçe gönderen Emine Şahin, parkın yıkılarak cami yapılmasını ve başka bir alana yeniden park yapılmasının mantığa uygun olmadığını, var olan güzellik ve yeşil alanların korunması,caminin daha müsait bir yere yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Çan?da sosyal etkinlik ve aktivitelerin yetersizliğinden yakınan Şahin, tek eğlence ve dinlence yerlerinin bu park olduğunu söyleyerek, konuyu Çan Kaymakamlığı ile Çan Belediye Başkanlığı?na da topladıkları imzalarla birlikte ilettiklerini kaydetti.

Eylemlerinin süreceğini açıklayan Şahin, mücadelelerinin yanlış anlaşılmaması gerektiğini ifade ederek ?Biz hiçbir şekilde cami yapılmasın demiyoruz. Cami daha uygun bir alana yapılsın, biz parkımıza ve yeşil alanımıza dokunmayın diyoruz? dedi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir