Kalede Hafta Sonu Etkinlikleri…

28 Mart 2016

Çanakkale’de hafta sonunda panelden kermese çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.
Belediye Başkan Vekili Ramazan Etik, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Çanakkale Şubesi tarafından düzenlenen kermese katıldı. Dernek tarafından burs sağlanan öğrencilere destek olmak amacıyla düzenlenen kermesi gezen Etik, yetkililerden de bilgiler aldı.
Başkan Vekili Ramazan Etik, Çanakkale Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi olağan Mali Genel Kuruluna da katılarak, sanayi esnafı ile de bir araya geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen “81 İlden 81 Öğretmen Çanakkale’de Buluşuyor” Programı kapsamında 26-27 Mart tarihlerinde kentte gerçekleşen etkinliklerin gala yemeği de çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti. Öğretmenler arasında mesleki dayanışmanın güçlendirilmesi, öğretmenlik mesleğinin algı ve statüsünün yükseltilmesi, tarihi ve turistik mekanlar ile milli ve manevi değerlerin yerinde görülüp incelenmesi açısından düzenlenen programın gala yemeğine Belediye Başkan Vekili Ramazan Etik de katıldı.
1

Hafta sonu Belediye Nikah Salonunda düzenlenen, gazeteci yazarlar Enver Aysever ve Barış Terkoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı “Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi” konulu panele ise Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar ve çok sayıda kentli katıldı. Ülke gündemine ilişkin anlatımların gerçekleştiği panel, soru-cevap bölümü ile sona erdi.

2

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir