Kaliteli Okullar Ödüllerini Aldı

Kaliteli Okullar Ödüllerini Aldı
10 Mart 2010

Çanakkale?de 2009-2010 eğitim öğretim yılında toplam kalite yönetimi değerlendirmesi sonucu dereceye giren okullar törenle ödüllerini aldı.

Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu salonunda gerçekleştirilen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı?nın okunmasıyla başladı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, okulların rutin bir şekilde eğitim yapmalarından yana olmadıklarını belirterek, ?Bu kapsamda bütün okullarımızın, öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin bir şeyler üretmesinden yanayız. Durağan olan, yerinde sayan eğitimin bizce iyi değil. Kalite ve enerjinin her zaman kazanç olduğunu düşünüyoruz. Bu sebeple de okul yöneticilerimizi, öğrencilerimizi, çalışanlarımızı teşvik amacıyla gerçekleştirilen etkinliklerin büyük fayda sağlayacağına inanıyoruz. Okullarda enerji ve dinamizm kaybolursa kalite ve başarı çıkmaz? dedi.

Yapılan konuşmaların ardından 2019-2010 eğitim öğretim yılında ekip ve okul kurum dallarında kalite ödülünü almaya hak kazanan okullara törenle ödülleri verili.

Yapılan değerlendirme sonunda kurum dalında yılın kalite okulu Çanakkale Nedime Hanım Kız Teknik ve Kız Meslek lisesi olurken, yılın kalite ekibi ise Ezine 75. Yıl İlköğretim Okulu oldu.

Değerlendirme sonunda kurum dalında yılın kalite ikinci okulu Bozcaada Lisesi; Yılın kalite ikinci ekibi de Yenice Akçakoyun Yatılı İlköğretim Bölge Okulu oldu. Kurul üçüncülükleri belirlerken ise zor anlar yaşadı. Yapılan görüşmeler sonunda ekip ve kurum dalında üçüncülükleri iki okul paylaştı. Buna göre kurum dalında üçüncülükleri Gelibolu Cumhuriyet Anadolu Lisesi ve Bayramiç Mesleki Teknik Eğitim Merkezi elde etti. Ekip dalında üçüncülükleri de Biga Hamdibey Ticaret Meslek Lisesi ile Çan Kız Teknik Meslek lisesi paylaştı. Ödül töreni sırasında yarışmaya giren diğer okulların müdürlerine de belge verildi.

Törene Vali Yardımcısı Cahah Hançer Baştürk, Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Hamit Saygılı ile okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir