‘Kalk Gidelim Çanakkale’ Kitabı…

‘Kalk Gidelim Çanakkale’ Kitabı…
10 Nisan 2019

TRT 1 ve TRT Belgesel kanallarında gezi programlarını hazırlayıp sunan, seyahat kültürü programlarını tek tek kitap haline getiren Esra Alkan, Kalk Gidelim Düzce, Mardin, Edirne, Tokat, Sinop, Rize ve Ahlat kitaplarının ardından, şimdi de “Kalk Gidelim Çanakkale” kitabını okuyucuları ile buluşturmaya hazırlanıyor.

“Çanakkale’nin kültürel zenginliklerini konu alan “ Kalk Gidelim Çanakkale” 7’den 70’e kitapseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. “Kalk Gidelim” serisinin 8’nci kitabında Çanakkale’yi kaleme alan Esra Alkan 24. İzmir Kitap Fuarı’nda okuyucularıyla buluşacak.

KALK GİDELİM ÇANAKKALE HAKKINDA
Esra Alkan kitap hakkındaki düşüncelerini şöyle aktarıyor;

“Evet, ben bir Tahta At’ım. 7. sanat sinemanın unutulmaz bir kahramanıyım. Troy filminde bedenlendim sanat için. Yürek koydum içime. Kavuştum anılarıma, sarıldım toprağıma. En büyük keyfim, önümden geçenlerin takılmaktır peşine. Duyup dinledikçe insanları, duygumla eşlik eder, taşınırım geçmişten geleceğe. Ağırlığımın 12 ton olduğuna bakmayın siz. Kanatlanıverir ruhum, insanları görünce… Bu coğrafyanın her yerinde yetişen karaçamın bilinci, bilincimdir benim. Binyıllardır sakladığım sırrımı şimdi paylaşıyorum bu kitapta…”

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir