Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
”Kalp Atışı Dakikada 120”

”Kalp Atışı Dakikada 120”

Çanakkale LGBTİ İnisiyatifi bu hafta sonu “Kalp Atışı Dakikada 120 / 120 Beats Per Minute” filmini izlemeye çağırıyor.

Homofobi, transfobi ve özgürlük mücadelesi adına kurulan dayanışma platformu Çanakkale LGBTİ İnisiyatifi bu hafta sonu “Kalp Atışı Dakikada 120 / 120 Beats Per Minute” filmini izlemeye çağırıyor.

İnisiyatif etkinliği şöyle duyurdu:
“1 Aralık AIDS Günü kapsamındaki bu etkinliğimizde cumartesi günü film gösterimi gerçekleştireceğiz. Film 1990’lı yılların başında AIDS’e karşı farkındalık yaratmak için kurulan ACT-UP örgütünde aktivizm yapan kişilerin hikâyesini konu ediniyor. Film gösterimi 15 Aralık Cumartesi günü saat 19.00’da Kybele Kafe’de olacak. Herkesi bekliyoruz!”

“Kalp Atışı Dakikada 120” hakkında
HIV/AIDS’e karşı farkındalık yaratmak amacıyla kurulan Act-Up Paris’te görev almış olan yönetmen Robin Campillo’nun Cannes’da izleyiciler kadar eleştirmenlerden de övgü alan bu filminde, 1990’ların başında AIDS’e karşı farkındalık yaratmaya çabalayan bu aktivist örgütün hikâyesini anlatıyor. Film, Fransa’nın Oscar adayı olarak seçildi.

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir