Kalp-Damar Cerrahi Kliniğin’de “İlk”lere Devam

25 Mart 2016

Çanakkale Devlet Hastanesi Kalp-Damar Cerrahi Kliniğinde bir ilke daha imza atıldı. Son 6 ay içerisinde güçlenen Kalp-Damar Cerahisi Uzman Hekim kadrosuyla birlikte, şahdamar darlığı olarak bilinen karotis arter hastalıklarının cerrahi tedavisi olan Karotis Endarterektomi ameliyatı başarıyla gerçekleştirildi.

Baş dönmesi şikayeti ile Kalp-Damar Cerrahi polikliniğimize başvuran 71 yaşındaki erkek hasta, uzmanlar tarafından değerlendirilerek anjiyografiye alındı. %80 civarında şahdamarı darlığı görülmesi üzerine ameliyat hazırlığı tamamlanan hasta daha sonra Op. Dr. Süreyya Talay ve Op. Dr. Erkin Ocak tarafından ameliyat edildi.

Başarılı geçen ameliyatın ardından 2 gün yoğun bakımda kalan hastanın 5. gününde tedavisi tamamlandı. Ve felç riski olmaksızın sağlığına kavuşturulmuş olarak taburcu edildi.

Kalp-Damar Cerrahi Klinik Sorumlu Hekimi Op. Dr. Süreyya Talay hastanenin radyoloji, anjiyografi ve ameliyathane şartları açısından tüm imkanlara sahip olduğunu artık açık kalp ameliyatları da dahil olmak üzere her türlü kalp ve damar cerrahisi ameliyatlarının hastanede gerçekleştirilmekte olduğunu duyurdu.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir