Çanakkale Merkezine Taşımalı Sistemle Gelen Öğrencilere İdari İzin

09 Şubat 2012

Çanakkale’de olumsuz hava koşulları sebebiyle il merkezinde taşımalı sistemdeki ilk ve orta dereceli okullara giden öğrenciler ile kamu kurum ve kuruluşundaki özürlü çalışanlarla hamile kadınlara 10 Şubat 2012 Cuma günü 1 gün süre ile izin verildiği açıklandı.

ÇAN’DA DA OKULLAR CUMA GÜNÜ TATİL EDİLDİ
Çanakkale’nin Çan ilçesinde 2 günden buyana devam eden kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ile köylerindeki tüm ilk ve orta dereceli okullar 9 Şubat Perşembe gününden sonra 10 Şubat Cuma günü de tatil edildi.

Çan Kaymakamı Hasan Gözen, kar yağışı nedeniyle ilçede 65 köyden 40’inin yolunun ulaşıma kapalı olduğunu belirterek, İl Özel İdaresi Çan Şantiyesi ekiplerince yürütülen çalışmalara rağmen açılan yolların kar nedeniyle yeniden kapandığını söyledi. Kaymakam Gözen, kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ile köylerindeki tüm ilk ve orta dereceli okulların 10 Şubat Cuma günü tatil edildiğini de belirterek, bunun dışında ilçe merkezinden Biga, Yenice ve Çanakkale ile köylere gidecek araçların zincirsiz yola çıkmasına da izin verilmediğini, Çan-Biga, Çan-Yenice ve Çan Çanakkale kara yollarının açık olduğunu kaydetti.

Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu ise, Çan’da ilçe merkezinde ise kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi için belediye ekipleri çalışmalarını aralıksız sürdürüldüğünü ifade etti. Kuzu, belediye ekiplerinin büyük bir özveriyle çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü ve özellikle dar sokaklarda park etmiş araç sürücülerinin kar temizleme çalışmaları sırasında ekiplere yardımcı olmalarını ve mecbur kalmadıkça vatandaşın kendi araçlarını kullanmamalarını isteyerek, ?Kar yağışı nedeniyle çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam etmekteyiz. Özellikle halkımızın şehir içi ulaşımında sıkıntı yaşamaması için belediyenin rutin olarak sunması gereken hizmetlerden mahrum kalmaması için belediye olarak elimizden gelen hizmeti göstermekteyiz. Şu anda ilçede kar yağışından kaynaklanan ciddi bir sıkıntı bulunmadığını, çalışmaların gece gündüz devam ettiğini diğer iş makinelerimiz, zabıta, itfaiye ve 185 su arıza ekiplerimiz tam gün ve tam kadroyla iş başında. Çan Belediyesi olarak sürekli halkımızın hizmetindeyiz? şeklinde konuştu.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir