Karabiga Belediyesi BEM-BİR-SEN ile Sosyal Denge Sözleşmesi İmzaladı

Karabiga Belediyesi BEM-BİR-SEN ile Sosyal Denge Sözleşmesi İmzaladı
26 Ocak 2012

Memur-Sen’e bağlı Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) ile Karabiga Belediyesi arasında çalışanlara sosyal ve ekonomik haklar kazandıran “Sosyal Denge Sözleşmesi” imzalandı.

Başkanlık toplantı salonunda düzenlenen imza törenine Belediye Başkanı Muzaffer Karataş, Meclis Üyeleri Hüseyin Keşan, Cemal Korkut, BEM-BİR-SEN Genel Sekreteri Levent Uslu, Çanakkale İl Başkanı Fikret Deniz, Belediye İşyeri Temsilcisi Mehmet Saruhan ve personel katıldı.

Belediye Başkanı Muzaffer Karataş, imzalanan sözleşme ile bir ilkin yaşandığını belirterek, “BEM-BİR-SEN ile kurumumuz arasında imzalanan bu sözleşme neticesinde sosyal adaleti sağlamak için gerçek anlamda ciddi bir adım atmış olduk. Personellerimiz arasında sosyal denge ve adaletli ücret dağılımını sağlayarak, mali imkanlarımız ölçüsünde yaptığımız çalışma ile sosyal standartların yükseltilmesi hedeflendi. Burada bizim temel amacımız, çalışanları teşvik ederek, Karabiga halkına daha iyi hizmet sunabilmek. Hayırlı olmasını dilerim” dedi.

BEM-BİR-SEN Genel Sekreteri Leven Uslu da yaptığı konuşmada sendika üyelerine verilen bu tür sosyal ve ekonomik haklar sayesinde yüzü gülen, mutlu insanların daha gayretli çalıştığını belirterek, “Bu da bu da iş verimliliği açısından büyük kazanç sağlıyor” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir