Kardeş Kent Osnabrück’te Düzenlenen 21. Uluslararası Dil Kursu Sona Erdi

03 Ekim 2013

Osnabrück Belediyesi ve Osnabrück Yüksekokulu’nun, kardeş ve dost kentlerine yönelik düzenlemiş olduğu 21. Uluslararası Dil Kursu sona erdi. Kurs kapsamında bir ay boyunca Osnabrück’te burslu olarak kalmış ve Almanca dersi almış olan Yiğit Gelir Çanakkale’ye döndü.

Eğitimini, Alman eğitim sisteminde en yüksek not olan “1” ile bitiren Yiğit Gelir, kurs kapsamında çeşitli aktivitelerden faydalandığını, Osnabrück’ü çok beğendiğini ve Osnabrück’te Çanakkale Köprüsü’nü görmenin kendisini mutlu ettiğini söyledi.
Yiğit Gelir; “Bu tür aktiviteler ırkçılığı ortadan kaldırıyor” diyerek oradaki arkadaşlığın ve yardım severliğin muhteşem olduğunu ifade etti. Gelir ayrıca, “Aileden uzak hiç bir yakınının olmadığı bir ortamda oradaki kişiler bir yerde senin ailen oluyor” diyerek kurs sürecini değerlendirdi. Dört hafta süren Almanca kursunun tanışma toplantısı ile başlayıp, seviye belirleme testi ile devam ettiğini, 90 saat Almanca konuşma dersi ve “Toplum ve Kültür” dersi gördüğünü kaydeden Gelir, bu sayede yabancı dil konuşmadaki utangaçlığını üzerinden attığını belirtti.

Almanya’nın Münster, Hamburg, Berlin ve Bremen gibi çeşitli şehirlerini gören Yiğit Gelir, Almanya’nın kültürünü ve dilini daha yakından görüp öğrenme şansı ve önemli yerlerini gezme fırsatı yakaladı.

[canakkale.bel.tr]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir