Kardeş Kentler Mayıs Haftası’nda Buluştu

22 Mayıs 2014

Kardeş Kent Osnabrück’te düzenlenen geleneksel Mayıs Haftası etkinlikleri 9-18 Mayıs 2014 tarihleri arasında gerçekleşti.

Osnabrück’teki etkinliklere Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan ile birlikte Belediye Meclis Üyeleri Emine Kardelen, Erkan Aygören, Ethem Hırçın ve Çanakkale Belediyesi İdare Amiri Hülya Önder katılım sağladı.

Çanakkale’nin yanı sıra Angers, Haarlem ve Vila Real kentlerinden de yetkililerin katıldığı etkinlikler 9 Mayıs günü tarihi belediye binasındaki resmi törenlerle başladı. Buradaki törenlerde Angers-Haarlem-Osnabrück şehirlerinin üçlü kardeşlik antlaşmasının 50. yıldönümü, Osnabrück-Vila Real kardeşlik antlaşmasının 25. yıldönümü ile Osnabrück-Çanakkale dostluğunun 20. ve antlaşmanın 10. yıldönümü kutlandı. Osnabrück Belediye Başkanı Wolfgang Griesert’in de bulunduğu etkinlikler kapsamında aynı zamanda Europadorf (Avrupa Köyleri) etkinliği çerçevesinde kardeş kentlerin stantlarının bulunduğu festivalin açılışı gerçekleştirildi.

Kardeş kentlerden gelen heyetlerin çeşitli ekonomi kuruluşlarını da gezme fırsatı bulduğu etkinlikler kapsamında aynı zamanda ‘Kitaplar Dünyayı Geziyor’ projesi ile birlikte kardeş kentlerden gelen kitaplar Osnabrück’teki halk kütüphanesine teslim edildi.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir