“Kardeşlik Yolu” Projesi Sonuçlandı

15 Ekim 2014

“Kardeşlik Yolu 2014” Projesi kapsamında bisikletiyle 3 bin 82 km yol kat ederek Kardeş Kent Osnabrück’e ulaşan İtfaiye Eri Mustafa Kayacık, kente dönüşünde Belediye Binası önünde düzenlenen törenle karşılandı.

İtfaiye araçlarının eskortluğunda Belediye Binası önüne gelen, Başkan Gökhan ve Belediye çalışanları tarafından çiçeklerle karşılanan Mustafa Kayacık’a hoş geldin diyen Belediye Başkanı Ülgür Gökhan törende yaptığı konuşmada;

“Yaklaşık bir ay önce yine buradan bisikletiyle yola çıkan Mustafa Kayacık, 12 Ekimde Çanakkale’ye döndü. Toplam 3.082 km yol yaptı. Bir ayda bu mesafeyi kat etmek kolay değil tabi ki, bunu başarmak önemli.
İbrahim Çoban arkadaşımız da vardı projenin içinde. Ayağında meydana gelen sorun nedeniyle tamamlayamadı yolculuğunu ama başlamış olmak da çok önemli. Sonuçta bu projenin sembolik bir anlamı var. Bu bakımdan her iki itfaiyecimizi de bu cesur girişimlerinden dolayı tebrik ediyorum.
Mustafa, yolculuk süresince on dokuz itfaiyede konakladı, birçok dost edindi. Tabi bunlar son derece önemli. Zor şartlarda itfaiyeciye yakışır bir mücadele sergilemesi de çok önemli.
Bu projenin bir önemli mesajı da insanları bisiklete özendirmekti. Umarım etkili olmuştur. Biz de kentimizde bu doğrultuda çalışmalar gerçekleştirmeliyiz.
Aynı zamanda Kardeş Kent Elçimize de teşekkür etmek istiyorum. Bu yolculuğu başarıyla tamamlayan arkadaşımıza çiçek takdim etti ve dostluk mesajlarını iletti. Tüm bu iyi ilişkiler barışa, dostluğa yönelik. Ben bu yola cesaretle çıkan her iki arkadaşımızı da ayrı ayrı kutluyorum ve teşekkür ediyorum. Kardeş Kentimiz Osnabrück’ten gelecek misafirlerimizi de bekliyorum”
dedi.

Başkan Gökhan konuşmasının ardından Mustafa Kayacık’a günün anlamını ifade eden bir plaket takdim etti.

Karşılama töreninde konuşan Mustafa Kayacık ise; “Öncelikle bu projenin gerçekleşmesinde bana bu fırsatı yaratan Belediye Başkanıma teşekkür ediyorum. Benim için farklı ve büyük bir tecrübe oldu. İsmi ‘Kardeşlik Yolu’ olan bu yolculuk benim için çok mutlu ve keyifli geçti. Farklı ülkelerden birçok dost kazandım. Bu projeyi sürekli hale getirip daha geniş katılımlarla devam ettirmek istiyoruz. Yolculuk boyunca beni takip eden destek veren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Tören günün anısına çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir