Kariyer Günleri’nin Konuğu Mert Mildon Oldu

02 Nisan 2013

Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından tertip edilen Kariyer Günlerinin dördüncüsü İlahiyat Fakültesi Terzioğlu Seminer Salonunda gerçekleşti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Gülendam, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Nuri Kavak, çok sayıda öğretim görevlisi ve öğrencinin katılımıyla gerçekleşen Kariyer Günleri’nin konuğu Miller Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mert Mildon oldu.

“Başarıya Giden Yol” konulu konferansın açılış konuşmasını yapan Doç Dr. Nuri Kavak, Kariyer Günlerinin amacının şehrin önde gelen şirket yöneticileri ile öğrencileri buluşturmak olduğunu söyleyerek; “İstiyoruz ki öğrencilerimizin işe ilk başlangıç adımlarını burada atalım. Bu etkinlikler bu bağlamda çok önemli” dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Gülendam bu tür konferansların, panellerin önemine değinerek şunları söyledi: “Her şey sınıfta öğrenilmiyor. Hocalar işin teorik boyutunu veriyor ancak öğrenci pratikle buluşmak için bu tür konferansları, panelleri kaçırmamalı.”

Prof. Dr. Gülendam’ın konuşmasının ardından Miller Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mert Mildon, kısaca kendi özgeçmişinden bahsederek, başarı hikayesini öğrenciler ile paylaştı. Bir aile şirketi olduklarını belirten Mildon, hangi sektörlerde şirketleri olduğunu, istikrarlı başarının sırlarını anlattı ve konferans sonunda öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.

[comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir