Kaya Üzen, TOBB Heyeti ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Ziyaret Etti

15 Aralık 2014

Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Başkanlığındaki 81 il, 160 ilçeden gelen 365 Oda ve Borsa Başkanı ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Son dönemdeki gelişmelerin değerlendirildiği ziyaret ve toplantılar hakkında bir değerlendirme yapan Kaya Üzen “Sayın Cumhurbaşkanımızı TOBB heyeti ile ziyaret ettik. Son dönemde ülkemizde ve etrafımızdaki ülkelerde meydana gelen gelişmeleri değerlendirdik. Ülkemizin 2015 yılında dönem başkanlığı görevini devraldığı G-20 grubunun toplantıları ve çalışmaları üzerinde durduk. Sayın Cumhurbaşkanımızı seçildikten sonra hem tebrik ziyaretinde bulunduk hem de makro değerlendirme imkanı bulduk” dedi.

Ziyaret hakkında açıklamada bulunan Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen; “Önce TOBB’de Rifat Bey başkanlığında Oda ve Borsa başkanları ile genel bir değerlendirme toplantısı düzenledik. Sayın Başbakanımız Davutoğlu Hükümetinin açıklamış olduğu ‘EKONOMİK REFORM PAKETİ’ üzerinde istişarelerde bulunduk. G-20 ülkelerinin faaliyetleri ve G-20 Grubunun iş dünyasını temsil eden, iş dünyası ile ilgili kolu olan B-20 ülkelerinin çalışmaları ve toplantıları üzerinde durduk.
Cumhurbaşkanlığı Sarayını ziyaretimizde ise Sayın Cumhurbaşkanımız Başbakanlık yapmış olduğu dönemde Odalar, Borsalar ve TOBB ile ilişkilerinin oldukça verimli ve uyumlu olduğunu ifade ettiler. Sayın Cumhurbaşkanımız ile TOBB Başkanımız Hisarcıklıoğlu son dönemdeki ülkemizdeki gelişmeler üzeride ortak değerlendirme yaptılar.
Ziyaretimizin en ilginç anlarından birisi ise aslı Vatikan’da bulunan Dede Korkut Hikayelerinin tıpkı basımını gerçekleştiren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin bu değerli eserin bir kopyasını Sayın Cumhurbaşkanımıza hediye etmesi odu.
Yine ziyaretimizde Başkan Hisarcıklıoğlu Yassıada’nın yap işlet devret modeli ile Demokrasi adasına dönüştürülmesi projesi hakkında bilgi verdi. Sayın Cumhurbaşkanımızın yeni çalışma ofisini, Cumhurbaşkanlığı sarayını görme imkanımız oldu.
2015 yılının ülkemiz, ilimiz ve tarihimiz için çok önemli bir dönemeç. Çok büyük organizasyonların ev sahipliğini gerçekleştireceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız o günün anısına tüm başkanlara hediyelerini takdim ederken kendilerine; 2015 Çanakkale Savaşlarının 100. Yıl kutlamaları için verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederek; desteklerin devamı konusunda da talebimizi ilettim. 2015 yılını Çanakkale’nin fırsata çevireceğini belirttim. Bütün bu fırsatların ilimize ve ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum. Hem TOBB Başkanımıza hem de Sayın Cumhurbaşkanımıza bizleri ağırladıkları ve değerli fikirlerini bizlerle paylaştıkları için teşekkürlerimi sunuyorum.”
dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir