Kayalıklarda Çevre Temizliği

18 Aralık 2010

Çanakkale’de yat limanın ön kesiminde bulunan ve “Ağlayan kayalar” olarak bilinen bölgedeki çöpler belediyeye ait ekipler tarafından toplandı.

Belediye yetkilileri özellikle amatör balıkçıların yoğun olarak bulunduğu bölgede kayalıkların arasına atılan çöplerin kötü görüntüye sebep olduğunu belirterek, ?Vatandaşlarımızın da en önemli gezinti yerlerinden biri olan bu bölgenin daha temiz olması için elimizden gelen çabayı göstermemize rağmen çöplerin gelişigüzel etrafa atılması göze hoş olmayan görüntülere sebep oluyor. Bu bölgede gezinenler çöplerini kayalıkların arasına değil, en yakın çöp kutularına atsınlar. Aksi halde çevre kirliliğine neden olan atıkların bu bölgeden toplanması çok güç oluyor. Bu çöpler ise kayalıkların çok derin yerlerine gittikleri için çıkarılamıyor” dedi.

Öğle saatlerinden itibaren bölgede çalışmaya başlayan 4 görevli yaklaşık 2 saat süren çalışmanın ardından kayalıkların arasına gelişi güzel atılan çöpleri teker teker topladı. Çöplerin ağırlıklı olarak bira ve şarap şişelerinden oluşması dikkat çekerken, kayalıkların aralarına atılan bu atık maddelerin çıkarılması zaman aldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir