Kazdağları Sanatla Can Bulacak

22 Eylül 2019
Kirazlı Balaban
Topluluk Organizasyonu

Doğasever ressamlar Kazdağları’ndaki ağaç katliamına dikkat çekmek üzere Kazdağları’nda toplanarak resim yapmaya hazırlanıyor. 22 Eylül 2019 tarihinde “RESMET” projesi adı altında toplanacak olan ressam ve sanatseverler, maden çalışmasının neden olduğu tahribatı kendi duygularını da katarak resmedecek.

Kazdağları’ndaki Kirazlı köyünde yürütülen altın madeni projesinde, binlerce ağaç kesilerek halkın her kesiminden büyük tepki çekti. Ağaçların yok edilmesine sanatçı ve sanatseverler de sessiz kalmadı.

Ressam ve sanatseverler 22 Eylül 2019 tarihinde Kazdağları’nda toplanarak tahribatı tuvallerine yansıtacak. Tuvallere sadece mevcut görüntüler değil, bu görüntülerin sanat ve doğaseverlerde yarattığı duygu ve kaygılar da aktarılacak. Her türlü kurum ve kuruluştan bağımsız olarak toplanan grubun koordine olmasına Ressam Ercan Dağ yardımcı oluyor.

“RESMET” olarak adlandırılan proje ile tahribata dikkat çekilerek benzer durumların tekrarlanmaması hedefleniyor. Etkinlik her yaştan ve her kesimden tüm sanat ve doğaseverlere açık şekilde organize ediliyor. Ayrıca ressam ve sanatseverlerin eserleri Çanakkale Merkez’de de sergilenecek. Etkinliğe katılmak isteyenler ercdag@gmail.com adresinden bilgi talep edebilir.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir