Kazdağlarında Petrol Bulunduğu Haberine Yalanlama

07 Eylül 2011

Bir haber ajansının Çanakkale’nin Bayramiç ilçesine bağlı Ahmetçeli köyü yakınlarında yapılan sondaj çalışmalarında Kazdağlarında petrol bulunduğu şeklindeki haberinin gerçeği yansıtmadığı açıklandı.

Konu ile ilgili İHA’ya açıklamalarda bulunan Bayramiç Kaymakamı Osman Yenidoğan, Ahmetçeli köyü yakınlarında yapıldığı iddia edilen sondaj çalışmalarında petrol bulunduğu yönündeki haberlerin hayal ürünü olduğunu belirterek, “Bu sondaj çalışmasını yapacak olan firma Balıkesir hudutları ile Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde belirli bölgelerde doğalgaz ve petrol arama konusunda sondaj yapmak için ruhsat almış. 3-4 ay önce bu bölgede çalışma yapacakları konusunda bize bilgi verildi. Bu firmanın arama ruhsatının bitmesine de 1-2 ay süre var. Bunun üzerine jandarma ekiplerinden bölgede gerekli denetimin yapılmasını istedim. Sanırım ruhsatlarının sona ermesine 1-2 ay süre var. Bu bölgede de sondaj çalışmalarına daha başlanmadı. Kazdağlarında petrol bulunduğu şeklindeki haber de gerçeği yansıtmıyor. Hayal ürünü bir haber” dedi.

Öte yandan şirket yetkilileri de Ahmetçeli köyü yakınlarında sondaj çalışmalarına daha yeni başlanacağını belirterek bölgede petrol bulunduğu şeklindeki haberlerin doğru olmadığını açıkladı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir