Kazdağları’nda Yangın Tatbikatı Yapıldı

11 Haziran 2009

Çanakkale?nin Bayramiç ilçesinde Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yangın sezonunun açılması sebebiyle eğitim tatbikatı yaptı.

Hacıkayum orman deposunda gerçekleştirilen eğitim tatbikatında yangına müdahale ve yeni araçlar ile eğitim çalışması yapıldı. Tatbikata yangın söndürme ekipleri, Bayramiç Orman İşletme Müdürlüğü?nde görevli şefler katıldı. Tatbikatta yeni araçlar ve bu araçların donanımlarının kullanılması uygulamalı olarak gösterildi. Personele Makine Mühendisi Erhan Doğukan tarafından yeni araçlar ve bu sezon kullanılacak olan teçhizat tanıtıldı. Yapılan tanıtımın ardından ise yangına müdahale uygulamalı olarak yapıldı.

Bayramiç Orman işletme Müdürü Fazlı Karakaş, Kazdağları?nın çok önemli bitki örtüsüne sahip olduğunu, bu nedenle bölgenin korunmasına ayrı bir önem verdiklerini belirterek ?Bayramiç Orman İşletme Müdürlüğü her türlü orman yangınlarına müdahale edebilecek konumda. Bölgede bulunan 72 bin hektar ormanlık arazinin, 55 bin hektarı kızıl çam ormanından oluşuyor. Bu alanın büyük bir kısmı, Kazdağlarını tehdit eder durumdaki parçalı ormanlık alanları kapsıyor. Bayramiç Orman İşletmesi 8 arozöz, 5 adet helikopterlerin kolay su alabilmesi için su çukuru bulunuyor. Çanakkale?de ise her an bölgemize müdahale edebilecek 4 uçak ve bir helikopter var. Herkesi ormanlara sahip çıkmaya davet ediyorum? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir