KAZOD Kazdağlarını Masaya Yatırdı

21 Şubat 2009

Kazdağı Otelleri Derneği’nin (KAZOD) 10.olağan toplantısı yoğun bir katılımla Küçükkuyu Gürel Motelde gerçekleştirildi.

KAZOD Başkanı Mehmet Öngen toplantının ana konusunun Kazdağları’nın Eko turizm odaklı turizm gelişim ve koruma bölgesi ilan edilmesi olduğunu belirterek, “KAZOD’un ilk görevi Kazdağları’nı korurken geliştirmektir. Bunu Türkiye’de ilk defa 27 tesisin bir araya gelmesiyle ve yeni üyelerimizle başarmaya çalışıyoruz. Yaptığımız araştırmalara göre 2013 yılında Türkiye’de yedi adet koruma ve gelişim bölgesi gösteriliyor. Fakat Kazdağları bu bölgeler arasında yer almıyor. Devletimizden bugüne kadar bir maddi ve manevi bir yardım almadık. Ancak bundan sonra bu bölgede biz de varız. Kazdağları’nı gelecek kuşaklarımızın da bilmesini istiyoruz. Maalesef Kazdağları’na gereken önem verilmiyor” dedi.

Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çatlı ise Çanakkale’nin ve Balıkesir’in bürokratlarının desteği alınarak bir başarıya ulaşabileceğini ve bu toplantıya katılarak buna açık olduklarını gösterdiklerini belirtti.
Toplantıya Balıkesir İl Kültür Turizm Müdürü Mustafa Çatlı, Çanakkale İl Kültür Turizm Müdür Yardımcısı Özcan Araslan ve Çanakkale Turizm Şube Müdürü Kadir Savcı’nın yanı sıra derneğe üye olan 27 otelin sahipleri yada sorumluları katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir