Keçi Çiftliği Projesi İçin İmzalar Atıldı

09 Ekim 2013

Avrupa Birliği fonlarını Çanakkale’deki yatırımcılarla buluşturan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çanakkale İl Koordinatörlüğü ile hibe desteği almaya hak kazanan keçi çiftliği projesinin sahibi Mitat Uysal arasında sözleşme imzalandı.

04 Ekim 2013 tarihinde gerçekleşen imza törenine proje Danışmanı Elvan Özgan ile katılan proje sahibi Mitat Uysal ve TKDK adına da İl Koordinatörü Ümit Ortan’ın sözleşmeyi imzalamasının ardından Ortan, proje sahibine temsili hibe çeki takdim ederek bölgeye hayırlı olmasını diledi. Ayvacık ilçesinde kurulacak olan 400 başlık keçi çiftliği projesiyle; bölgede AB standartlarında modern bir süt işletmesi oluşturulmasının yanında bölge üreticilerine örnek teşkil edecek bir yatırımın gerçekleştirilmesinin de hedeflendiği belirtildi. Yıl sonuna kadar bitirilmesi planlanan proje tamamlandığında TKDK’dan, toplamda 559 bin 760 lira (geri ödemesiz) hibe desteği alacak.

11. Başvuru Çağrı Dönemi proje başvuruları için online sistemin açıldığını belirten Ortan, 11. Çağrı’da proje teslim edecek yatırım sahiplerine, yoğunluk yaşanmaması için son günü beklememeleri konusunda uyarıda bulundu. 30 Eylül’de Barbaros Mah. Şehit Gürol Cad. 111-93/C adresindeki TKDK Çanakkale İl Koordinatörlüğü’nde kabul edilmeye başlanan projelerin teslim tarihi 31 Ekim 2013’te sona erecek.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir