Keçi Köpeğe Annelik Yapıyor

Keçi Köpeğe Annelik Yapıyor
11 Mayıs 2009

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde bir hayvan çiftliğinde çalışan ailenin bulduğu köpek yavrusuna bir keçi annelik yapıyor.

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesine 2 kilometre uzaklıkta yaşayan Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu 7’nci sınıf öğrencisi 13 yaşındaki Sevcan ve kardeşi Gülsüm Erol, 1 ay önce sokakta buldukları 1 aylık köpeği alarak ailelerinin çalıştığı Mustafa Ünal’a ait çiftliğe getirdi. Aile, bir süre sonra ‘Boncuk’ adını verdikleri köpeğin, bakımını yaptıkları 150 Saanen cinsi keçiden biri tarafından emzirildiğini fark etti. Yavru köpek de kendini emziren sarı keçiyi annesi olarak kabullendi.

Yavru köpeğin kendisine annelik yapan 2 yaşındaki sarı keçinin yanından bir an bile ayrılmadığını belirten baba Ercan Erol, “Yıllardır hayvancılıkla uğraşıyoruz ve hayvanları çok seviyoruz. Büyük kızım Sevcan’ın sevgisi ise daha farklı. Ne zaman sokakta bir köpek görse onu sever, ilgi gösterir” diye konuştu.

Sevcan Erol ise sokak hayvanlarını çok sevdiğini, onlara sürekli yardım ettiğini belirterek, “Kardeşimin sokakta bulduğu küçük köpeği çiftliğe getirerek ona yardım etmek istedik. Küçük köpeğin de sarı keçiyi anne kabul etmesi ile bu 2 hayvan ailemizin gözdesi oldu. Büyüyünce veteriner olmak istiyorum. Çünkü onlar konuşamıyor ve sıkıntılarını anlatamıyorlar. Ben ve ailem bütün hayvanların rahatsızlıklarını anlarız. Hayvanlara daha çok yardım edebilmek için veteriner olmak istiyorum” dedi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir