Kendi Elektriğini Kendin Üret

Kendi Elektriğini Kendin Üret
08 Temmuz 2009

Çanakkale’de özel bir firmanın “Kendi elektriğini kendin üret” sloganı ile üretimine başladığı rüzgar jeneratörleri büyük ilgi görüyor.

Türkiye’nin büyük bölümünün rüzgar zengini olduğunu belirten Feza Elektronik’in sahibi Cihan Karakaş, bu rüzgardan faydalanmak için 5 yıl önce elektrik üretimi yapabilen rüzgar jeneratörleri üretmeye başladıklarını belirterek, “Başlangıçta bu jeneratörlerden bir iki tane ürettik. Ancak talep artmaya başlayınca üretimi artırdık. Çevre dostu olan bu rüzgar jeneratörleri özellikle dağ başlarında elektriğin bulunmadığı kır evlerinin aydınlatılmasında rahatlıkla kullanılabiliyor. Firma olarak “Kendi Elektriğini Kendin Üret” sloganıyla başlattığımız bu çalışmaya ilginin fazla olması üzerine üretimimizi arttırdık? dedi.

Firma olarak 6 kanatlı 150, ve 9 kanatlı 300 wattlık rüzgar jeneratörlerinin üretimine devam ettiklerini belirten Karakaş, ?”Gün boyu rüzgardan elde edilen enerjiyi akümülatöre depolayan jeneratörle bir kır evi gece rahatlıkla aydınlatılabiliyor ve televizyon da izlenebiliyor. Yeni yaptığımız özel üretim 6 kanat 150 watlık sabit rüzgar jenaratörümüz kırevleri, çiftlik, karavan, balıkçı ve gezi tekneleri ile çadırlarda kullanılabiliyor. Kargoyla Türkiye?nin heryerine kolaylıkla ve uygun fiyatla ulaştırılabilen bu ürünümüzün montajı da oldukça kolay. Tamamen yerli üretim olduğu için bakımı ve yedek parça sorunu da bulunmayan bu temiz enerji kaynağına Çanakkale dışında diğer illerden de talep var. Bu konuyla ilgili geniş bilgi edinmek isteyenler, “www.ruzgarenerjisi.net” isimli internet sitemize bakabilir” diye konuştu.

İHA

Yorumlar...
  • suleyman
    31/07/2009 22:46

    ben gaziantepte oturuyorum cafem var 20 bilgisayar ım var ruzgarla çalıstıracak eneriihtiye ihtiyacım var yardımcı olursanız memnun olurum fikrinizi bekliyorum

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir