kene çanakkale’de can aldı

08 Temmuz 2008

Çanakkale’de KKKA şüphesiyle Devlet Hastanesinde 12 gündür tedavi gören İbrahim Güven de (61), önceki gün yaşamını yitirdi. Güven’in cenazesi çinko kaplı tabuta konarak kireçlenen iki metre derinlikteki mezara gömüldü. Güven’in oğlu İlker Güven, babasının 1.5 ay önce annesi Fatma Güven’e vücudunda bir kene gezdiğini gördüğünü, sonra da bir sopayla iterek vücudundan attığını söylediğini anlattı.

[kaynak]

Yorumlar...
  • Onur Özer
    10/07/2008 15:59


    Çanakkale Devlet Hastanesinde tedavi gördüğü sırada hayatını kaybeden kişiden alınan kan numunesinde, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığına ait bir bulguya rastlanılmadığı bildirildi.
    İl Sağlık Müdürü Dr. İlhan Güney yaptığı açıklamada, 3 gün önce tedavi gördüğü Çanakkale Devlet Hastanesinde hayatını kaybeden İ.G'den alınan ve tahlil için Ankara Refik Saydam Hıfzıssıhha Enstitüsüne gönderilen kan örneğine ait raporun ellerine ulaştığını söyledi. Güney, İ.G'den alınan kan örneğinde KKKA hastalığına ait bir bulguya rastlanılmadığını belirterek, söz konusu kişinin ölüm nedeninin devlet hastanesi doktorları tarafından açıklanacağını kaydetti.

    [kaynak]

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir