Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
‘Kent, Gençler ve Geçmiş’ – Sergi

‘Kent, Gençler ve Geçmiş’ – Sergi

“Kent, Gençler ve Geçmiş” sergisi, ilk gün buluşması 17 Mayıs 2011 Salı günü saat 18.00’da Kent Müzesi Eyüp Görgüler Süreli Sergi salonunda gerçekleşecek olup 03 Haziran 2011 tarihine kadar ziyaret edilebilir.

Ali Haydar Önder Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencileri ile gerçekleştirilen Kent Tarihini Tanıyoruz projesi sonucunda oluşan “Kent, Gençler ve Geçmiş” süreli sergisi üç aşamada geçekleşti. Kasım ve Aralık 2010 da gerçekleştirilen Kent Tarihi ve Arkeoloji üzerine 4 konferans ile başlayan projede gençler konferanslar sonrası kente ve kent tarihine dair merak ettiklerini uzmanlara sorarak geçmişe dair pek çok bilgiyi açığa çıkardılar. İkinci aşamada ise Kent Müzesi’ni gezerek müzede belgeler ile objeler üzerinden kentte baktılar. Ocak, Şubat ve Mart aylarında yapılan atölye çalışmaları ardından seçtikleri bir konuda aile büyükleri ile gerçekleştirdikleri röportajlar ile geçmişi ve bugünü karşılaştırdılar. Aile albümlerindeki fotoğraflar ile çalışmalarını zenginleştirdiler ve sergi hazırlığına başlandı. Sonuç ürünleri üzerinden yapılan son toplantıda sergiye isim aradılar ve tüm önermelerde en çok yer alan Kent, Genç ve Geçmiş kavramları serginin ismi oldu.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir