Çanakkale Kent Konseyi Çevre Meclisi Genel Kurulu Yapıldı

02 Aralık 2014

Çanakkale Kent Konseyi Çevre Meclisi Seçimli genel kurulu belediye nikah salonunda yapıldı.

Çevre Meclisi genel kurulunda meclis çalışmaları hakkında bilgi verildi. Kaz Dağı ve Biga Yarımadası ile Kaz Dağı Belgesel Çalışma Gurubunun raporları okundu. Genel Kurul’da Kaz Dağları Belgesel Çalışma Gurubunun çalışmalarıyla hazırlanarak gösterime hazır hale gelen “Kaz Dağı Belgeseli” katılımcılara izletildi.

Kaz Dağları Belgesel Çalışma Gurubu kolaylaştırıcısı Demet Çavuşgil ve belgesele sazı ve sözüyle katkı sunan Halk Ozanı Kalender Gürer’e Çevre Meclisi Yürütme Kurulu Başkanı Ali Çalıdağ tarafından şilt takdim edildi.

Çanakkale Kent Konseyi Başkanı Saim Yavuz, Çanakkale Belediyesine devredilen eski AKFA fabrikası alanının kullanım şeklinin belirlenmesi le ilgili halkın katılımı konusunda başlatılan çalışma ile ilgili olarak bilgilendirme yaptı. Bilgilendirme sonunda Çevre Meclisi, AKFA arazisinde yapılmış olan plan tadilatı değişikliğinin kabul edilemez olduğunu ve Belediye Meclisi’nin bu karardan dönmesi gerektiğini oybirliğiyle kabul etti.

Genel Kurul divanının Saim Yavuz, Münire Yılmaz ve Selma Kurtel’den oluşmasının ardından seçime geçildi. Çevre Meclisi Yürütme Kurulu asil üyeleri İbrahim Gül, Ali Çalıdağ, Muhammet Şapçı, Aysel Uzun, Hasan Türkoğlu, Ali Özateş, İbrahim Afacan seçildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir