Kent Konseyi Engelliler Meclisi Genel Kurulu Yapıldı

19 Aralık 2014

Çanakkale Kent Konseyi Engelliler Meclisi Genel Kurul toplantısı yapıldı. Toplantıya Çanakkale Belediye Başkan Vekili Celal Karakaş, Çanakkale Belediye Meclisi Engelli Komisyonu üyeleri Ersin Aycibin, Mustafa Doğan, Ramazan Etik, Saffet Kocabaş, kurum temsilcileri ve ilgililer katıldı.

Engelli Meclis Başkanı Remzi Bolaman yapılan faaliyetler hakkında Genel Kurul’da sunum yaptı. Bolaman; “Engelliler Meclisi Türk Halk Müziği koromuz Bursa’da bir konser verdi. Engelli bireyler ve aileleri için Diyabet ve Beslenme semineri düzenledik. Temel işaret dili eğitimi kursunun ilk kuru tamamlandı. 2015 yılında devam edecek kursta kursiyerler kurs sonunda sınava tabi tutulacak. Başarılı olanlar belgelerini alacak. Su Altında Engel Yok projesi devam ediyor” dedi. Engelsiz Kent Çalışma gurubu kolaylaştırıcısı İrfan Güz çalışmaları hakkında bilgi verirken, Engelli Müzik Çalışma Gurubu kolaylaştırıcı Reyhan Gün Çınar da Türk Halk Müziği Korosu’nun faaliyet ve çalışmalarını katılımcılara aktardı.

Toplantıda, Belediye Meclisi Engelliler Komisyonun öncülüğünde Çanakkale’deki mevcut engellilerin tespiti için kurumlarla birlikte bir çalışma yapılması önerisi kabul gördü.

Genel kurul katılımcıların görüş ve önerilerini aktarmasıyla sona erdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir