Kent Konseyi’nden Karne Öncesi Ailelere Öneriler

23 Ocak 2014

Çanakkale Kent Konseyi Esenler Mahalle Meclisi “Ailenin Çocuğun Başarısına Katkısı” konulu bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Esenler Mahalle Meclisi önderliğinde Özlem Kayalı ve Ticaret Borsası İlkokulları, Ömer Mart ve Cevatpaşa Ortaokulları Okul Aile Birliklerinin katkıları ile Esenler Mahalle Meclisi toplantı salonunda düzenlenen panele mahalle sakinleri büyük ilgi gösterdi. Uzman Pedagog Hakan Şahintürk “Ailenin Çocuğun Başarısına Katkısı” üzerine bir sunum gerçekleştirdi. Şahintürk sunumunda anne, babaların çocuklarının gelişimini etkileyen olumsuz tavır, davranışları ve bunların nasıl ortadan kaldırılacağı hakkında bilgiler verdi. Şahintürk; “Aile içi iletişim unsurları, çocuğun gelişim özellikleri ve çocuğun akademik başarısı ile ilgili ailelere önerilerde bulunduk. Sağlıklı çocuğun yetişebilmesi için aileler nelere dikkat etmeli. Okul başarısını etkileyen aile için faktörler velilere hatırlatıldı” dedi.

Esenlerdeki, ilkokul ve ortaokul öğrenci velilerini uzman pedagogla buluşturduklarını ifade eden Esenler Mahalle Meclis Başkanı İrfan Kütüklü; “Öğrenciler karne alacaklar. Karnelerinde ailelerin ummadığı şekilde zayıflarda gelebilir. Aileler farklı davranışlar içerisinde bulunmasınlar diye bilgilendirmek için toplantı düzenledik. Önümüzdeki süreçte lise öğrencileri velilerine yönelik çalışma yapacağız. Okul Aile Birliği ve idarecilerle birlikte çalıştık. Yapacağımız her etkinlik ve çalışmada paydaşları bir araya getireceğiz. Birlikte karar verip üretecek ve başaracağız” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir