Kent Müzesi’nde müzik dinletisi

26 Aralık 2019

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde gelenekselleşen Çarşamba etkinlikleri dahilinde Grup Coast ile akustik müzik dinletisi gerçekleştirildi.

2019 yılının son etkinliği olarak yapılan dinletide konuk grup Coast’un iç ısıtan şarkıları ile keyifli dakikalar geçirildi. Çanakkale’nin yeni yerel müzik gruplarından olan Coast cajon davulda Mert Altın, gitar ve vokallerde Azad Jalalov’dan oluşuyor. Normalde bir duo(ikili) olarak müzik icra eden gruba 25 Aralık akşamı gerçekleşen etkinlikte solo gitarcı olarak Mehmet Yağcı’da eşlik etti ve enfes gitar tekniği ile gruba destek oldu. 1 saatlik akustik müzik seansında The Doors – People Are Strange, Büyük Ev Ablukada – Güneş Yerinde gibi eski ve yeni parçaların yorumlarını çalan Grup Coast sadece cover yapmadıklarını aynı zamanda kendi besteleri üzerinde çalıştıklarını ve parçalarının şekilleniyor olduğu bilgisini de dinleyiciler ile paylaştı. Dinleyicilerden bol bol alkış ve olumlu geri dönüşler alan üçlü, akustik müzik dinletisini biri meşhur türkü “Dut Ağacı” olan iki Azerice şarkıyı seslendirdikten sonra sonlandırdı ve dinleyicilerin kendilerine “coastduo” instagram adresinden ulaşabileceklerini ve böylece etkinliklerini takip edebileceklerinin bilgisini paylaştı.

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde 15 Ocak 2020 saat 18.00’da Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Uysal ile “Kuşların Ekosistemdeki Önemi ve Çanakkale Kuşları” başlıklı etkinlik gerçekleştirilecek.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir