Kent Müzesi’nde Reşat Tabak Konuşuldu

28 Mart 2013

27 Mart 2013 Çarşamba akşamı saat 18:00’da Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi Toplantı Salonu’nda devam eden “Kentte Bir Başkan Reşat Tabak” süreli sergisi kapsamında “Merhum Belediye Başkanı Reşat Tabak’ın anıları üzerine sohbet” başlıklı etkinlik gerçekleştirildi.

Sohbet, katılımcıların Çanakkale’de üç dönem belediye başkanlığı yapmış ve kentliler tarafından bugün hala sevgiyle hatırlanan Reşat Tabak ile ilgili anılarının paylaşılması üzerinden oluştu. Etkinlik, merhum başkan Reşat Tabak’ın akrabaları ve eski dostları olan katılımcıların anılarının kızı Nihal Yıldız tarafından yazılmış “Bir Şehir, Bir Başkan Reşat Tabak ve Çanakkale” adlı kitapta paylaşılanlar ve paylaşılanların dışında kalanların konuşulmasıyla şekillendi. Yakınları tarafından anlatılan Reşat Tabak’ın konuşulduğu sohbette kimi zaman duygusal anlar da yaşandı. Katılımcılardan Ayşe Turhanlı Çanakkale Belediyesi’nde yıllarca birlikte çalıştığı Reşat Tabak ile hatırası olan çay tabağını Kent Müzesi ve Arşivi’ne bağışladı. Çay tabağı başkanın diğer kişisel eşyalarıyla birlikte Çanakkale Kent Müzesi Toplantı Salonu’nda bulunan “Kentte Bir Başkan Reşat Tabak” sergisine dahil edilerek kentlinin ziyaretine sunuldu. Sergi 20 Nisan 2013 tarihine kadar ziyaret edilebilir.

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde 3 Nisan 2013 Çarşamba saat 18.00’da Sayın Yılmaz Biçer’in konuk olduğu “Aslan Abla” konulu kent sohbeti gerçekleştirilecektir.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir