Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kent Müzesi’nde “Şakir’in Yeri” Konuşuldu

Kent Müzesi’nde “Şakir’in Yeri” Konuşuldu

Çanakkale Kent Müzesi’nde “Kentte Kahvehaneler” sergisine paralel olarak devam eden etkinliklerde bu hafta kentin markalaşmış mekanlarından Şakir’in Yeri’nin sahibi Şakir Türker anılarını paylaştı.

1960 yılında Erzurum Çay Evi’nin sahibi amcası Cafer Türker’in yanında çalışmaya başlayarak adım attığı kahvecilik hayatına 1977 yılında kiralayarak açtığı “Şakir’in Yeri” ile devam ettiğini belirten Şakir Türker, “Uzun yıllardır aynı yerde, aynı isimle varlığımızı sürdürüyoruz. Şakir’in Yeri’nin bunca yıl tutunabilmesinin enbüyük sırrı bence çok çalışmaktan kaynaklanıyor” dedi. Şakir Türker, konuşmasında mesleğine dair ayrıntıları da konuklar ile paylaştı. Eskiden kahvehanelerde kumarda oynatıldığını, şimdilerde bunu gençlerin dahi tercih etmediğini belirten Şakir Tütrker, çok çalışmanın yanı sıra disiplinin de önemini vurguladı. Çocukluğunda yanında çalıştığı amcasının sert mizacının getirdiği disiplinin de başarısında katkısı olduğuna değinen Türker’in sohbet Şakir’in Yeri’nde vakit geçirmiş konuklarında katılımı ile devam etti. Sohbet, Mustafa Türker’in Kent Müzesi’ne bağışladığı fotoğrafların konuklar ile paylaşılması ve Şakir Türker’in gençliğine bir bakış ile sona erdi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir