Kent Müzesi’nde Troas Arkeoloji Buluşması Dia Gösterisi Yapıldı

Kent Müzesi’nde Troas Arkeoloji Buluşması Dia Gösterisi Yapıldı
13 Eylül 2013

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde bu yıl 11’ncisi düzenlenen Arkeoloji Buluşmaları adına Dr. Levent Bingöl tarafından “Çanakkale Troas Arkeoloji Buluşması” başlıklı dia gösterisi gerçekleştirildi.

11 Eylül 2013 saat 18:00’da Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde gerçekleşen, Arkeoloji Buluşmaları’nın başlangıcından günümüze karma bir fotoğraf albümü niteliğindeki gösteri, konuşmacı Levent Bingöl’ün buluşmalarla ilgili anılarını katılımcılarla paylaşması ile şekillendi. Dr. Levent Bingöl özellikle Arkeoloji Buluşmaları’nın fikrinde Troia eski kazı başkanı Manfred Osman Korfmann’ın büyük etkisi olduğunu belirtti. Katılımcıların da paylaşımları ile devam eden etkinlik eski anıların hatırlanması ve yüzlerde kalan tebessüm ile sonuçlandı. Arkeoloji Buluşmaları’nın bu sene 11’ncisi Yalı Hanı’nda 9-12 Eylül tarihleri arasında düzenlendi.

18 Eylül 2013 sat 18:00’da Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi Eyüp Görgüler Süreli Sergi Salonu’nda “Kentte Üç Lezzet : Sardalye, Peynir Helvası ve Koruk Suyu” süreli sergi ilk gün buluşması gerçekleştirilecek.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir