“Kent Silüetleri” Sergisi İlk Gün Buluşması Gerçekleşti

05 Ekim 2011

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi Toplantı Salonunda “Kent Silüetleri” süreli sergisi ilk gün buluşması gerçekleştirildi.

Çanakkale Mimarlar Odasının düzenlediği bu yılki Mimarlık Haftası ( 3 – 9 Ekim 2011) etkinlikleri kapsamında Kent Müzesi ortaklığı ile düzenlediği “Kent Silüetleri” temalı sergi ilk gün buluşması 4 Ekim 2011 tarihinde Kent Müzesi Toplantı salonunda gerçekleşti.

Çanakkale Mimarlar Odası başkanı Sevil Ural, resim sergisi ilk gün buluşmasında; “Bu yılki Mimarlık Haftasının temasının İnsan Hakkı Olarak Mimarlık olarak belirlendiğini ve etkinliklerin bu temaya uygun olarak planlandığını belirterek, Mimar Ressam Fatih Güngör’e Mimarlık Haftasına sergisi ile verdiği desteklerden dolayı Çanakkaleli mimarlar adına teşekkürlerini paylaştı.

Ural’ın ardından Mimar Ressam Sayın Fatih Güngör de resimleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. “Kaybolmakta olan eski eser veya sivil mimarlık örneği teşkil eden evlerin ileriye yönelik belgesel tadında yansıtılması için yaptığım çalışmalar, zamanla kaybolacak olan bu evleri yağlı boya resimlerde ileriye taşıyacak. Bu çalışmanın ülkenin çeşitli yerlerinde bulunan mimar ressamlara örnek teşkil edeceğini ümit ediyorum. Yağlıboya resimlerle kaybolan yapılar fotoğraf tadında belgelenmiş gibi saklanabilir. Böylece ileriki nesil, yitip giden yapılardan haberdar olur.” dedi.

Katılımcıların sergiyi gezmesinin ardından 05 Ekim 2011 Çarşamba günü saat 18.00 ‘da Kent Müzesi Toplantı salonunda gerçekleştirilecek olan “İnsan hakkı olarak mimarlık” konulu sohbette buluşmak üzere “Kent Silüetleri” temalı sergi ilk gün buluşması sona erdi.

“Kent Silüetleri” süreli sergisi 14 Ekim 2011 tarihine kadar Pazartesi günleri hariç her gün 09.00 ? 17.00 saatleri arasında Kent Müzesi Toplantı Salonunda ziyaret edilebilir.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir