“Kentten Fotoğraflar” Sergileniyor

07 Eylül 2017

‘Kentten Fotoğraflar Sergisi’nin ilk gün buluşması Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi Eyüp Görgüler Süreli Sergi Salonu’nda gerçekleştirildi.

Çanakkale’nin değişimi

Sergi ilk gün buluşmasında sergiyi anlatan Müze koordinatörü Cevat İnce, sergi ile kenti yalnızca fotoğrafların tanıklığı ile görmek ve izlemek istediklerini dile getirirken fotoğraf paylaşımları ile Ahmet Kolkoparan’a, Ayhan Öncü’ye, İbrahim Aksu’ya teşekkür etti. Kentten Fotoğraflar sergisi ile beraber Ekim ayından itibaren her ayın ikinci Çarşambasında Çarşamba sohbetleri kapsamında Ahmet Kolkoparan kolaylaştırıcılığında fotoğraf okumaları gerçekleştirileceğinin duyurusu da yapıldı. Sergi boyunca sergi alanında yer alacak olan defterde ve Müze adına açılmış olan blogda sergideki sessiz fotoğrafları sergiyi gezenlerin tanıklıkları ile canlandırmayı hedeflediklerini dile getirdi. Cevat İnce’nin paylaşımlarının ardından sergi gezildi. Sergi gezisi esnasında fotoğraflardaki mekanlar tanınmaya çalışılırken mekanlara dair anılar da paylaşıldı. Çanakkale’nin değişiminin görüldüğü sergi ilk gün buluşması yoğun ilgi ile sona erdi.

10 Ocak 2018 tarihine kadar açık kalacak olan sergi Pazartesi hariç her gün 09.00 – 17.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde 13 Eylül 2017 Çarşamba günü saat 18.00’da Nehire Tavtın Demiroff ile “Rusya’dan Çanakkale’ye Bir Göç Anısı” isimli sohbet gerçekleştirilecek.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir