Kepez Belediye Başkanı Mutan’dan Sakal Bırakma Eylemi

24 Eylül 2010

Çanakkale merkeze bağlı Kepez Beldesinin Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, hazineye ait bir arazinin belediyeye devri için yaptıkları başvuruya uzun süredir cevap alamamasını protesto etmek için sakal bırakma eylemi yapacağını açıkladı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, belediye olarak Fener mevkiindeki hazineye ait 28 bin 974 metrekarelik alanı halkın sosyal, sportif ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kullanmak istediklerini belirterek, ?Bizlerde bu kapsamda hazineye ait bu arazinin belediyeye devri için Milli Emlak Müdürlüğü’ne başvurduk. Piknik yeri, yürüyüş yolları, açık spor alanı, hayvanat bahçesi ve hobi bahçesi yapılmak üzere belediyeye devri için verilen dilekçemize ise 10 aydır cevap alamadık. Yaptığım görüşmelerde yazının Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne ulaştığını öğrendim. Bende aylardır bizlere cevap verilmemesini protesto etmek için cevap gelene kadar sakal bırakma eylemi yapma kararı aldım? dedi.

Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, 2003 yılında Kepez Limanı için yapılan ihalenin bürokratik engellere takılması sebebiyle sakal bırakma eylemi de yapmıştı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir