Kepez Sahilinde Başı Olmayan Erkek Cesedi Bulundu

03 Ekim 2011

Çanakkale’nin Kepez Beldesi sahilindeki sazlık alanda başı kesik erkek cesedi bulundu. Polis, işkence görerek öldürüldüğü sanılan cesede ait kesik başı ise tüm aramalara rağmen bulamadı. Polis, cesedin kime ait olduğunun tespitine çalışıldığını bildirdi.

Bugün saat 14.00 sıralarında, Kepez Beldesi’nden tatil sitelerinin bulunduğu Dardanos mücavir alanına giden yol üzerindeki Feneraltı Mevkisi’nde, bir erkek cesedi gören vatandaşlar, ‘155 Polis İmdat’ ihbar hattını aradı. Olay yerine giden Asayiş Şube Müdürlüğü, Cinayet Büro Amirliği ekipleri denizden 20 metre mesafedeki sazlık alanda çürümüş yarı çıplak bir erkek cesedi ile karşılaştı. Başı gövdesinden ayrılmış olan cesette darp ve çizik izleri olduğu belirlendi. Polis, işkence yapılarak öldürüldüğü sanılan kişiye ait kesik başı sazlık alanda tüm aramalara rağmen bulamadı. Cesedin 60 metre ilerisinde ölen kişiye ait olduğu sanılan giyeceklere ulaşıldı. Polis ve savcının olay yerindeki incelemesinin ardından ceset, Çanakkale Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırıldı.

KAYIP KASAP OLABİLİR
Öte yandan cesedin bir haftadır kayıp olan Esenler Mahallesi’nde kasap dükkanı işleten M.A’ya (35) ait olabileceği belirtildi. M.A.’nın yakınları ceset bulunduğunu duyup, olay yerine geldi. Ancak, polis, çürümüş olması ve başının olmaması nedeniyle M.A.’nın yakınlarına cesedi teşhis ettirmedi. Akrabaları, evli ve iki çocuk babası M.A.’nın otomobili ile bir hafta önce ortadan kaybolduğunu, cesedin fiziki görünüş olarak kendisine benzediğini belirtti.

Polis ise, soruşturmanı sürdüğünü belirterek, cesedin kime ait olduğunun yapılacak otopsiyle kesinlik kazanacağını bildirdi.

[Kaynak: Haberler.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir