Kepezli Balıkçıların Çay Yatağı Temizleniyor

20 Ekim 2016

Kepezli balıkçıların çay yatağı konusundaki şikayetlerini  yerinde dinleyen AK Parti Kepez Belde Başkanı Alper Altınok,  Kepez Çay yatağını kirlilikten arındırma çalışmalarını başlattı.

Geçtiğimiz günlerde Kepez’de faaliyet gösteren 200 balıkçıyı ziyaret eden AK Parti Kepez Belde Başkanı Alper Altınok, ilkel şartlarda hizmet veren cep barınağın önce içinin temizlenmesi gerektiğini daha sonra balıkçılar-belediye-siyaset işbirliği ile Kepez sahilinde uygun yere barınak yapılması gerektiğini söylemişti. Altınok’un bu önerisini sevinçle karşılayan balıkçılar “Önce çay yatağını temizletelim sonra da barınak için harekete geçelim Başkanım” demiş ve ortak görüş olarak gümrük acente motorları İskele civarında bir yerle ilgili ön mutabık kalınmıştı.

Kepçe ile başlayan çalışmalara refakat eden Altınok; “Umarım Belediye’nin arıtma sistemi bundan sonra daha sağlıklı çalışır, bizler de çevre şartlarından oluşan kirliliği temizletiriz ama önce arıtmaya çözüm bulma gayreti içinde olacağız. Belediye Başkanı ile görüşmeler yapacağız” dedi.

Çay yatağını temizleme çalışmalarını izleyen balıkçılar ise durumdan memnun olduklarını dile getirerek Altınok’a teşekkürlerini ilettiler.

Öte yandan Kepez’li balıkçıların talep ettiği barınakla ilgili belediye ile karşılıklı görüşmelerin sürdüğü ifade edildi. Barınak projesini olgunlaştırmak için çalışmaların devam ettiği, fizibilite anlamında bir dosya hazırlığı yapıldığı ve bu dosyanın AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın planlanacak Kepez ziyareti programında balıkçılar tarafından takdim edileceği belirtildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir