Kepezli Örnek Aile

15 Ocak 2010

Çanakkale merkeze bağlı Kepez beldesinde Atan ailesi 4500 metrekarelik arsalarını okul yapımı için İl Özel İdaresi’ne devretti.

Atan aileleri adına konuşan Halil Atan, uzun zamandır dedeleri Hafız Halil Atan’nın adını yaşatmak amacıyla gerçekleştirmek istedikleri projenin hayata geçirilmesi amacıyla ailelerine ait 4500 metrekarelik arsayı okul yapımı için İl Özel İdaresi?ne bağışladıklarını belirterek, ?Bu kapsamda valimiz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz özverisiyle okul inşaatına en kısa sürede başlanacağını tahmin ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Tapuda gerçekleşen imza törenin de bir konuşma yapan Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan ise beldenin köklü ve geniş ailelerinden olan Atan ailelerinin bu özverili davranışını taktirle karşıladıklarını belirterek, ?Kendilerine beldede bölge olarak eksikliğini çok hissettiğimiz okul yeri olarak arsalarını bağışlamalarından dolayı minnettarlığımı sunuyorum. Aile bireyleri olarak dedelerinin ismini yaşatmak istiyorlar. Takdirle karşılıyorum. Bizde başkanlığımız olarak işin takibini sürdüreceğiz. Gerçekten eğitim noktasında eksikliğini çok hissettiğimiz ve çocuklarımızın daha rahat okuyabilmesi için oluşturulan bu olanağın sonuçlandırılması noktasında elimizden geleni yapacağız” dedi.

Vali Yardımcısı Tahir Demir de yaptıkları bu bağıştan dolayı Atan ailelerine teşekkür etti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir