Kesik Baş Cinayetinin Şüphelisi Yakalandı

05 Ekim 2011

Çanakkale merkeze bağlı Kepez beldesi sahilinde başı kesilerek öldürülmüş halde bulunan şahsın katil zanlısı gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre önceki gün Kepez beldesi sahilinde başı kesik halde bir ceset bulunduğu ihbarını alan emniyet ekipleri, cenazenin Çınarlı köyünde bir süre önce otomobiliyle ortadan kaybolan evli ve 2 çocuk babası 35 yaşındaki kasap Mesut Aksoy’a ait olduğunu belirledi. Ölen şahsın otomobili Esenler Mahallesi’nde terk edilmiş halde bulunurken, ekipler koltukların üzerinde kan izine ve sürücünün dışında başka bir kişiye ait parmak izine ulaştı. Bu gelişmelerden hareketle Mesut Aksoy’un arkadaşlarının ifadelerini alan ekipler, şahsın bir kadınla ilişkili olduğunu tespit etti. İnternet kafe işlettiği iddia edilen kadının ağabeyi V.A.’yı gözaltına alan ekipler, şahsın parmak izi ile araçtaki parmak izinin uyuştuğunu gördü. İfadesi alınan V.A., kız kardeşi ile yaşadıkları ilişki sebebiyle Aksoy’la tartıştıklarını, bu sırada şahsın kendisine bıçak çektiğini belirterek elini ileri attığında bıçağın şahsın boynuna saplandığını iddia etti. Şahsın başını ve parmaklarını kesmediğini iddia eden V.A., cesedi Kepez beldesindeki sahile bıraktığını söyledi. Zanlının, ifadesinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

KESİK BAŞ CİNAYETİNİN ZANLISI TUTUKLANDI
Çanakkale merkeze bağlı Kepez beldesi sahilinde cesedi bulunan şahsın katil zanlısı, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre önceki gün Kepez beldesi sahilinde cesedi başı kesik halde bulunan evli ve 2 çocuk babası kasap Mesut Aksoy’un (34), Esenler Mahallesi’nde terk edilmiş otomobilinde de kan ve başka bir kişiye ait parmak izine ulaşılmıştı. Soruşturma kapsamında şahsın ilişki yaşadığı öğrenilen kadının ağabeyi V.A. gözaltına alınmıştı. Parmak izi araçtakilerle uyuşan şüpheli, kardeşi ile ilişki yaşaması sebebiyle tartıştığı Aksoy’un çektiği bıçağın boğuşma sırasında şahsın boynuna saplandığını iddia etti. Aksoy’un başını ve parmaklarını kesmediğini iddia eden V.A., daha sonra cesedi Kepez beldesi sahiline bıraktığını söyledi. İfadesinin alınmasının ardından adliyeye sevk edilen V.A., tutuklanarak Çanakkale Cezaevi’ne gönderildi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir