KESK Üyelerinden 1 Günlük İş Bırakma Eylemi

21 Aralık 2011

Çanakkale’de Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na bağlı (KESK) çalışanlar 1 günlük iş bırakma eylemi yaptı.

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen ve KESK’e bağlı çalışanların dışında bazı sendika, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcilerinin de destek verdiği eylemde bir konuşma yapan KESK Dönem Sözcüsü Prof. Dr. Talat Koç, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde oylanan bütçede insanca yaşam sürdürmek isteyenlerin yok olduğunu iddia ederek, “Peki ne var bu bütçede? Yine sermayeye teşvik, rantiyecilere kıyak var. Asgari ücretten vergi kesintisi var. Tüm kamu hizmetlerinin tamamen paralı hale getirilmesi var. Eğitime ve sağlığa değil, silahlanmaya ayrılan kaynağın artırılması var. Vergi yükünün yine bizlerin sırtına yıkılması var” dedi.

Çanakkale Tabip Odası Başkanı Dr. Nihat Gülhan da yaptığı konuşmada 663 Sayılı Kanun Hükmündeki Kararname ile devletin kamusal alandan elini çektiğini ifade ederek, “Sağlık alanında otorite artık devlet değil, donatılmış yetkileri olan, şirket CEO’ları anımsatan profesyonel yöneticilerdir” dedi.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın da destek verdiği eylemde katılımcılar müzik eşliğinde eğlendikten sonra olaysız olarak dağıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir