KESK’ten TEKEL İşçilerine Destek Eylemi

04 Şubat 2010

Tekel işçilerine destek için yapılan iş bırakma eylemine katılan KESK’e bağlı kamu çalışanları, Cumhuriyet Meydanı’nda protesto gösterisi düzenledi.

Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan KESK’e bağlı kamu çalışanları adına bir konuşma yapan KESK Dönem Sözcüsü Necip Tokay, Tekel işçilerine yönelik 4/C statüsünün tamamen özelleştirme mantığının bir ürünü olduğunu belirterek, “AK Parti karlı kamu işletmelerini yok pahasına sermayeye akıtırken, bu işletmeleri karlı hale getiren, etiyle, kanıyla, dişiyle, tırnağıyla bu işletmelerin her türlü tuğlasında, makinesinde hakkı bulunan emekçileri de sokağa bırakmak, açlığa ve sefalete mahkum etmeye kararlı görünüyor.

Tekel işçilerinin mücadelesi artık sadece onların mücadelesi olmaktan çıkmış, bütün emekçilerin mücadelesi haline gelmiştir. Tekel işçilerinin kazanması için gereken sınıf dayanışmasını hep birlikte göstermeliyiz. Gün dayanışma ve birlikte mücadele etme günüdür” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından sloganlar atan katılımcılar, daha sonra halay çekerek eylemi sona erdirdi.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki TEKEL işçilerine destek eylemine Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan’ın yanı sıra bazı siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda kamu çalışanı katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir