Kılıçdaroğlu’nun, İkinci Çanakkale Programı

28 Mayıs 2015

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Çanakkale’nin Biga, Yenice, Çan ilçesinde binlerce kişi ile buluştu.

Seçim çalışmaları kapsamında Çanakkale’ye ikinci kez gelen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün ilk olarak Biga ilçesine geçti.Biga Belediye Meydanı’nda yaklaşık 3 bin kişilik kalabalık tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu, buradaki platformdan halka seslendi.Burada “Eksik olan namuslu siyaset. 8 Haziran’da başbakan olayım, o kaçak saraya bağlanan butün hortumları keseceğim. ‘Para yok’ diyorlar ama kendi aralarında anlaşmış değiller” sözlerini yineleyen Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından partisinin Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Milletvekilleri Serdar Soydan ve Ali Sarıbaş ve milletvekili adayları ile platformda kurdeleyi kesip, Biga Belediyesi yeni hizmet binasını açtı.

Daha sonra Çanakkale’nin Çan ilçesine seçim otobüsü ile giden Kılıçdaroğlu, meydanı dolduran yaklaşık 3 bin kişiden 7 Haziran’daki seçimler için destek istedi. Çanakkale’deki son durağı olan Yenice ilçesine geçen Kılıçdaroğlu, burada sağanak yağmur altında halka seslendi. Kılıçdaroğlu, Çanakkale’de ki programını şu sözlerle sonlandırdı:

“Tek hedefim var, bu ülkede her kesin karnını doyduğu bir Türkiye. Tek hedefim var; işsizliğin olmadığı, yoksulluğun olmadığı bir Türkiye. Tek hedefim var; alın terinin değerini vermek. Çiftçi tarlaya huzur içinde gitsin, işçi fabrikaya huzur içinde gitsin. Ben biliyorum ki; halka hizmet, hakka hizmettir. Size hizmet edip sizin için çalışacağım. Tarımın ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Üreticinin ne kadar emek harcadığını biliyorum. Çiftçiye sözüm var. Emekliye sözüm var. Emeklimize, ramazan ve Kurban bayramlarında birer maaş ikramiye vereceğim. Diyorlar ki; ‘Kılıçdaroğlu emekliye ikramiye verecekte BAĞKUR emeklilerini dışarıda tutacak.’ Hiç kimseyi dışarıda tutmayacağım. Tek bir istisnası var. Bir tek milletvekili emeklileri bundan yararlanamayacak”

CG

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir