Kız Futbol Takımına Rakip Bulunamıyor

24 Aralık 2010

Çanakkale’nin Çan ilçesinde kız futbol takımı kuran ilköğretim okulu öğrencileri maç yapacak takım bulamıyor.

Futbola kabiliyeti olan 9-12 yaş grubundaki kız öğrencilerini bir bir tespit edip 12 kişiden oluşan bir futbol takımı meydana getiren Çan Osman Çaneri İlköğretim Okulu, Çanakkale il genelinde kendi yaş gurubunda maç yapabileceği bir başka takım olmaması dolayısıyla maç yapamıyor.

Kaleciler Ümmühan Gök, İrem Engin, Nurcan Çan, Esra Yılmaz, Öznur Canavar, Melike Geçgin, Ege Kaçar, Necibe Nur Ateş, Nurcan Avcı, Neslihan Direk, Ebru Yılmaz, Emine Nur Sertçe?den oluşan kız futbol takımını Okul Müdürleri Ferhan Güler?in destekleriyle kurduklarını açıklayan Osman Çaneri İlköğretim Okulu Beden Eğitimi Öğretmeni ve Kız Futbol Takımı çalıştırıcısı Deniz Ayhan, “İçlerinde futbol oynamaya karşı süper yeteneği olan bu 9-12 yaşları arasındaki kız öğrenciler, büyük bir azim ve sevinçle ve bir takım olmanın verdiği gururla antrenmanlara başladılar” dedi.

Ayhan, hedeflerinin gelecek yıl Türkiye okullar arası Yıldız Kızlar Futbol şampiyonasına katılmak olduğunu belirterek, “Aynı zamanda bize destek olacak bir kulüp adı altında Türkiye finallerine katılmayı hedefliyoruz. Çünkü kızlarda Türkiye finallerine grup maçları yapılmadan direkt katılım yapılıyor. Bu çocuklarımıza gerekli ilgi ve alaka gösterildiği takdirde, içlerinde Milli Takım seviyesine çıkabilecek kabiliyette oyuncularımızın olduğunu belirtmek istiyorum. Bu arada Ocak ayı içinde Çanakkale’de düzenlenecek olan Yıldız Kızlar Futbol Turnuvasına, yaşları tutmadığı halde okul kız futbol takımımızın davet edilmesi bizleri gururlandırarak oldukça mutlu etmiştir. Orada yapılacak olan turnuvada da öncelikle tecrübe kazanıp, başarılı bir şekilde okulumuzu ve ilçemizi temsil etmek istiyoruz. Bu hususta tüm ilçe halkının ve kuruluşlarımızın bizlere yardımcı olmasını diliyoruz” şeklinde konuştu.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir