Kocayayla İlköğretim Okulu Yeni Binasında Öğretime Başladı

12 Aralık 2011

Temeli 24 Mayıs 2009’da Kale Grubu Onursal Başkanı Dr. İbrahim Bodur ve dönemin Çanakkale Valisi Abdülkadir Atalık’ın katıldığı bir törenle atılan Kocayayla İlköğretim Okulu’nun yeni binası tamamlanarak öğrenime açıldı.

150 bin lirası Çan Köylere Hizmet Götürme Birliği, 100 bin lira tutarındaki kısmı köy halkının katılımı, kalan kısmı da Geleneksel Kocayayla Güreşleri Güreş ağaları Ehliman Uz ve Bora Engin’in katkılarıyla 650 bin liraya mal olan okulun isimi de “Kocayayla Engin Uz İlköğretim Okulu” olarak değiştirildi. 215 öğrencisi bulunan ve 14 öğretmenin görev yaptığı iki katlı Kocayayla Engin Uz İlköğretim Okulu’nda 8 derslik bulunuyor. Okulun sıhhi tesisat ve seramik döşemeleri ise Kale Grubu Onursal Başkanı Dr. İbrahim Bodur tarafından bağışlandı.

Kocayayla Köyü Muhtarı Ali Azap, Kale Grubu Onursal Başkanı Dr. İbrahim Bodur ile Kocayayla Güreşleri Ağaları Ehliman Uz ve Bora Engin ile köylülerin katkıları sonrasında devlet-millet işbirliğiyle tamamlanan okula katkıda bulunanlara isimsiz kahramanlara da teşekkür ettiklerini söyledi.

Azap, eğitim-öğretime başlanan Kocayayla Engin Uz İlköğretim Okulu’nda resmi açılışın ise belirlenecek ileri bir tarihte yapılacağını söyledi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir