Kocayayla Köyü’nde Dayanışma Gecesi

Kocayayla Köyü’nde Dayanışma Gecesi
15 Aralık 2008

Çanakkale?nin Çan ilçesine bağlı Kocayayla köyünde her yıl Mayıs ayında yapılan şenlikler ile yağlı pehlivan güreşlerine katkı sağlamak amacıyla dayanışma gecesi düzenlendi.

Yeni hizmete açılan çok amaçlı kapalı salonda gerçekleştirilen gecede her yıl Mayıs ayında yapılan Kocayayla Köyü Şenlikleri konusu başta üzere köye yapılan ve yapılacak yatırımlar görüşüldü. Toplantıya kendisini Kocayayaylalı hisseden ve yardımım, katkım olsun diyen çok sayıda gönül insanı katılmasının kendilerini mutlu ettiğini belirten Köy Muhtarı Ali Azap, “Katılanlara köyümüz adına teşekkür ediyorum. Kocayayla Köyü Şenlikleri ve Yağlı Pehlivan Güreşleri geleneksel olarak devam edecek” dedi. 2008 Yılı Kocayayla Yağlı Pehlivan Güreşleri Ağası Ehliman Uz ve Bora Engin de gecede yaptıkları konuşmada amaçlarının Kocayayla köyünü Çan ilçesinin en iyi köyü haline getirmek olduğunu belirttiler. Etkinlikte güreşlerin kurucu ağalığı görevini üstlenen 1990 Yılı Kırkpınar Ağası Murat Köse de gelen davetlilere pilav ikramında bulundu. Geceye ilerleyen saatlerde katılan AK Parti Çanakkale Milletvekili Müjdat Kuşku da Kocayayla ile ilgili yapılması gereken ne gerekiyorsa hazır olduğunu belirterek, “Göreve geldiğimizde Kocayayla Köyü Sağlık Ocağı’nda doktor yoktu. Şu an doktor görevinin başında. Ayrıca şu anda toplantının yapıldığı spor salonunun çatısı kapatıldı. Sizlere şu sözü de veriyorum. Köyünüzün güzel görümüne katkı sağlayacak parke taşı ile kaplanmasında yardımcı olacağım” şeklinde konuştu.
Kocayayla Köyü Dayanışma Gecesi’ne Tarihi Kırkpınar Başcazgırı Şükrü Kayabaş ve Milli Organizatör Süleyman Kaplan da katıldı.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir