Kocayayla Pehlivan Güreşleri Nefes Kesti

16 Mayıs 2010

Çanakkale’nin Çan ilçesine bağlı Kocayayla köyünde bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde başpehlivanlığı Gökhan Arıcı elde etti.

Kocayayla Köyü Muhtarı Ali Azap ve tertip komitesi tarafından gelenekselleştirilen organizasyonda, Bora Engin güreşlerin 2011 yılı ağası oldu. İki yıldır güreşlerin ağalığını yapan İşadamı Ehliman Uz ağalığı yeğeni Bora Engin?e bırakarak er meydanında şeref turu attı. Sezonun en önemli güreş organizasyonlarından biri olan Kocayayla Yağlı Pehlivan Güreşleri?nde başpehlivanlığı finalde rakibi Sezgin Yüksel?i mağlup eden Gökhan Arıcı kazanırken; toplamda 300 güreşçi er meydanına çıktı.

Ülke genelinde yapılan yağlı pehlivan güreşlerinin ağalarının da ilgi gösterdiği Kocayayla Köyü Dördüncü Yağlı Pehlivan Güreşleri?ni AK Parti Çanakkale Milletvekili Müjdat Kuşku, MHP Milletvekili Mustafa Kemal Cengiz, Çan Kaymakamı Hasan Gözen, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, Çan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Çan Orman İşletme Müdürü İhsan Tunç, İl Genel Meclisi İkinci Başkan Vekili Halil Turhan, AK Parti Çan İl Genel Meclisi Üyesi Üsrev Damar, CHP Çan İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Doğan, çevre ilçe ve beldelerin belediye başkanları, 1990 Yılı Kırkpınar Ağası Çanlı İşadamı Murat Köse, belediye meclis üyeleri, Çan ve çevre ilçelerin daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, oda başkan ve yöneticileri, köy muhtarları ve çok sayıda vatandaş ilgiyle izledi.

Güreşlerde dereceye giren pehlivanlara birçok kişi ve kuruluş tarafından çeşitli ödüller de verildi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir