Kocayayla’da Birlik ve Beraberlik Toplantısı

21 Ekim 2008

Çan ilçe merkezi ile Çanakkale’de ikamet eden Kocayayla köylüleri birlik ve beraberlik sağlamak amacıyla köyde bir araya geldi.

Kocayaylaspor Kulübü Lokali’nde gerçekleştirilen toplantıda 2009 yılı Mayıs ayında yapılacak olan bahar şenliklerinin köye nasıl bir katkı sağlayabileceği başta olmak üzere Kocayaylaspor’un çalışmaları, yağlı pehlivan güreşleri ve diğer etkinlikler görüşüldü. Toplantının açılış konuşmasını yapan Köy Muhtarı Ali Azap, köyün bütün etkinliklerde öncü olduğunu belirterek, “Biz bu etkinliklere başlarken iki üç kişi idik. Şimdi görüyorum ki sayımız 100’e çıktı. Bu beni ve heyetimi çok gururlandırdı? dedi.

Toplantıda bir konuşma yapan 1990 yılı Tarihi Kırkpınar Ağası Çanlı İşadamı Murat Köse ise, köyde gerçekleştirilen dayanışmanın önemine değinerek, ?Yıllardır Çan’dayım. İlk defa köyler arasında Kocayayla’yı böyle güzel bir yardımlaşma içinde görmek beni de mutlu ediyor. Desteğim her zaman sürecek? dedi.

2008 Yılı Kocayayla Güreşleri Ağalığını Ehliman Uz’a devreden Bora Engin de yaptığı konuşmada, “Bizler köyümüzü unutmadık ve unutmayacağız. Yapılacak olan bahar şenliklerinde bize ne görev düşerse yaparız. Bu sadece güreş değil, futbol takımımız, bayan voleybol takımımız, hastanede mağdur durumda kalmış köylümüz, okumak isteyip de okuyamayana burs, kısaca köyümüzün ne ihtiyacı varsa her zaman hazırız” şeklinde konuştu.

Çan İbrahim Bodur Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Zülkarni Çetin’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Kocayayla Yağlı Pehlivan Güreşleri Kurucu Ağası, 1990 Yılı Tarihi Kırkpınar Ağası Çanlı İşadamı Murat Köse, Güreşlerin Ağası Ehliman Uz ile Bora Engin, İl Genel Meclisi Üyesi Salih Kocaçolak, Kocayaylalı Avukatlar, öğretmenler ve Çan’daki diğer köylüler katıldı.
İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir