Konya Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası ÇTSO’yu Ziyaret Etti

28 Mart 2016

ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde ziyarette Konya Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası heyetinde Meclis Başkanı Mehmet Koç ve Yönetim Kurulu Başkanı Enver Bozkurt ile birlikte Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri yer aldı. Konya Ereğli TSO heyetine, ÇTSO Yönetim Kurulu Üyesi Emin Bacak ve Genel Sekreter Sema Sandal ev sahipliği yaptılar.

Gerçekleştirilen ziyarette ÇTSO yöneticileri, misafir heyete hizmet binasını tanıtarak odanın takip ettiği projeler hakkında bilgiler verdiler. ÇTSO Kongre Fuar Merkezi Bozcaada salonunda yapılan ortak bilgilendirme toplantısında, üç yıl önce hizmete açılan Kongre Fuar Merkezi’nin çeşitli konferans ve etkinliklere ev sahipliği yaptığı, Odanın önceki hizmet binasının da ÇTSO Çanakkale Evi ve yerel lezzetlerin sunulduğu restoran olarak turizme katkı sağladığı ifade edildi. ÇTSO İş Merkezi’nden sağlanan gelirin başarılı öğrencilere burs olarak verildiği, yoğun ilgiyle karşılaşan Ar Ge Merkezi’nin tamamen dolduğu vurgulanırken, Su Gösterileri Sistemi ve Games of Troy projelerinin gerçekleştirildiği belirtildi.

Projelerle ilgili bilgi veren Genel Sekreter Sandal, Çanakkale turizmine katkı amacıyla 6 adet kioskun kent merkezine yerleştirdiği, üç boyutlu tanıtım filmi ve yeni bir Çanakkale logosu hazırlandığı belirtilirken, ÇTSO’nun turizmin gelişmesi için Çanakkale’ye uğramadan geçen kruvaziyer gemilerini Çanakkale’ye çekecek Kruvaziyer Limanı projesini hararetle desteklediği ve projelendirdiği Çanakkale Merkez ile Lapseki’ye yat limanı yapılması sürecini de ısrarla takip ettiğini ifade etti. Sandal konuşmasında, ÇTSO’nun süt ürünleri ihracatının önünü açmayı hedefleyen Ezine Gıda İhtisas OSB ile Çanakkale Merkez’de bir ticaret sitesi kurma hazırlığında olduğunu da vurguladı.

Konya Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası heyetinin ziyaretinde, ÇTSO ’nun hazırladığı Çanakkale Tanıtım Filmi izlendi ve yöneticiler karşılıklı olarak günün anısına plaket ve hediye takdiminden sonra Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası heyeti Odamızdan ayrıldılar.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir