Kooperatifçilik Yılı Biga’da Kutlandı

17 Mayıs 2012

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun kooperatiflerin sosyo-ekonomik kalkınmaya, özellikle yoksulluğun azaltılmasına, istihdam yaratılmasına ve sosyal bütünleşmeye olan katkılarını vurgulayarak 2012 yılını “Uluslararası Kooperatifler Yılı” (UKY) olarak ilan etmesinin ardından Kooperatifçilik Yılı tüm Türkiye’de olduğu gibi Biga Meslek Yüksekokulu (MYO)’nda da coşkuyla kutlandı.

11 Mayıs 2012 tarihinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı öncülüğünde, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Biga MYO Kooperatifçilik Programı ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Biga İlçe Müdürlüğü organizasyonunda gerçekleştirilen ve iki gün süren kutlamalar çerçevesinde “2012 Uluslararası Kooperatifler Yılında Türk Kooperatifçiliğinin Durumu ve Geleceği” başlıklı bir panel düzenlendi.

Oturum Başkanlığını Biga Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Beytullah Elmacı’nın yaptığı panele Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürü İsmail Kalender, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kara, Biga Meslek Yüksekokulu Kooperatifçilik Program Koordinatörü Öğr. Gör. Muradiye Özel Ödül ve Çanakkale İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Hayati Güre konuşmacı olarak katkı verdi.

Biga MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Şemun Tayyar’ın açılış konuşması yaptığı etkinlikte, Trakya Üniversitesi Uzunköprü Meslek Yüksekokulu Kooperatifçilik Programı, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kooperatifçilik Programı ve ÇOMÜ Biga Meslek Yüksekokulu Kooperatifçilik Programından olmak üzere üç üniversiteden yaklaşık 100 öğrenci misafir edildi.

Yetkililer konuyla ilgili şunları ifade etti: “Organizasyonun panel akşamı öğrencilerin, panelistlerin Biga Meslek Yüksekokulu akademik ve idari personeli ile kooperatiflerin yönetim kuru üyelerinin katıldığı gala yemeği ile ilk gün tamamlandı. Organizasyon, ikinci gün düzenlenen Gelibolu Milli Parkı ve Çanakkale Şehitliği gezisi ile sona erdi. Uzun süre hafızalardan silinmeyecek olan ve üç üniversitenin öğrencilerinin tanışıp kaynaştığı organizasyon hayli renkli görüntülere sahne oldu”.

[Kaynak: comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir