Kordon Boyu ve Çarşı Caddesi’nde 2. Etap Çalışmalarına Başlandı

12 Eylül 2011

Çanakkale’de Kordon Boyu Çevre Düzenleme ve Kentsel Tasarım Projesi ile Tarihi Çarşı Caddesi Kentsel Düzenleme Projesi’nin 1. etap çalışmalarının tamamlanmasının ardından projelerin 2. etap çalışmalarına başlandı.

KORDON BOYUNDA 2. ETAP ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI
Çanakkale’de Kordon Boyu Çevre Düzenleme ve Kentsel Tasarım Projesi’nin 1. etabına oluşturan Necippaşa Camii ile Ziveriye Sokak arasında kalan alandaki çalışmaların sonlandırılmasıyla birlikte projenin 2. etap çalışmalarına başlandı.

Ziveriye Sokak ve İskele Meydanı arasında kalan alanda gerçekleştirilen Kordon Boyu Çevre Düzenleme ve Kentsel Tasarım Projesi’nin 2. etap çalışmaları kapsamında öncelikle altyapı çalışmaları gerçekleştirilecek. Valilik binası önünden başlatılan altyapı çalışmaları kapsamında yağmur suyu tahliye hattı yenileme çalışmaları sürdürülerek, altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından ise belirtilen bölgede üstyapı çalışmalarına başlanılacak.

TARİHİ ÇARŞI CADDESİNDE 2. ETAP ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI
Çanakkale’de Tarihi Çarşı Caddesi Kentsel Düzenleme Projesi’nin 1. etap çalışmalarının tamamlanmasının ardından projenin 2. etap çalışmalarına başlandı.

Tarihi Çarşı Caddesi Kentsel Düzenleme Projesi’nin Eski Mahkeme Sokak, Molla Yakup Sokak, Kemalyeri Sokak, Tekke Sokak, Dibek Sokak, Küçük Hamam Sokak, Aslan Abla Sokak, Değirmenlik Sokak, Hamdi Bey Sokak, Mersin Dede Sokak gibi 2. etabını oluşturan alanlardan Değirmenlik Sokak’ta altyapı çalışmalarına başlandı.Gerçekleştirilecek teknik alt yapı çalışmaları kapsamında, yağmur suyu tahliye, kanalizasyon ve içme suyu hattı yenileme çalışmaları yürütülecek. Belediye dışında ayrıca Uedaş, Doğalgaz, Telekom da teknik altyapı çalışmalarını tamamlayacak. Belirtilen alanlarda altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte 1. etapta olduğu gibi alan, dokusuna uygun, modern ve sağlam üstyapı çalışmaları gerçekleştirilerek kentlinin ve kente gelen misafirlerin kullanımına sunulacak. Projenin 2. etabını oluşturan alanların alt ve üstyapısı ile birlikte Aralık ayında tamamlanması hedefleniyor.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir