Kordonboyu Projesi 2. Etap İhalesi Ağustos Sonunda

09 Ağustos 2010

Çanakkale?de genişletme çalışması tamamlanan kordon boyunda ikinci etap düzenlemeleri ile ilgili ihalenin Ağustos ayı sonunda yapılacağı açıklandı.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, geçtiğimiz yıl içinde çalışmalarına başlanan kordon boyu genişletme çalışmalarının tamamlanmasının ardından şimdi de bu bölgede üst yapı ile ilgili düzenleme çalışmalarını başlanacağını belirterek, ?Kordon boyu projesinde çalışmaları titizlikle sürdürüyoruz. Burada ilk hedefimiz kordon boyunda kullanımın daha az olduğu bölge olan Lodos önü ile Alman Sokağı arasındaki bölümü ihaleye çıkarıp çalışmalara başlamak. Bu kapsamda ihalemizi Ağustos ayı sonu itibariyle yapacağız. İhalenin ardından da Kasım başı itibariyle projeye başlamayı planlıyoruz. Hedefimiz Mayıs ayı sonuna kadar bu ilk etap çalışmayı tamamlamak? dedi.

Başkan Gökhan, Alman sokağından GESTAŞ iskelesine kadarki ikinci etap çalışmaları ile ilgili ihalenin ise 2011 yılında yapılacağını da belirterek, ?Bu bölgedeki çalışmayı iskeledeki büfelerin ne şekilde yapılacağı konusunda belirsizlik olması sebebiyle ertelemek zorunda kaldık. Ayrıca bu bölgede Anafartalar Otel?in de bu projeye dahil olup olmaması konusunda yaşanan pürüzler var. Bu konuda da İl Özel İdaresi ile görüşmeler devam ediyor. Çanakkale Belediyesi ve İl Özel İdaresi olarak iskele meydanında yapılacak düzenleme için ortak bir komisyon oluşturduk. Valimiz ile yaptığımız görüşmede, bu konunun normal komisyonlar ile yürüyemeyeceğini, teknik bir komisyon kurarak bu konuyu sonuca bağlamanın daha uygun olacağı görüşünde birleştik. İl Özel İdaresi?nden Necmettin Köksal sorumluluğunda 1 avukat ve 1 mimar arkadaş görevlendirildi. Bizde belediye olarak Başkan Yardımcısı Handan Özyayla, İmar Müdürü Özleyiş Çetin, Cumhur Kabasakal, Levent Burak Ünal, Mehmet Çetin Ersan, Fatma Sağlam Olcaytu ve belediye avukatları bu komisyonda yer alacağiz. Eğer Anafartalar Otel de bu projeye dahil olursa orayı şuan kiralayan işletme sahibinin de korunmasından yanayım. Bu bölgede yeni bir yer yapıldığında bu yeri kiralama hakkına ilk önce o kişiye verilmeli? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir